IT projektů přibývá, ajťáků je stále méně

IT projektů přibývá

IT projektů přibývá jako hub po dešti a díky tomu je v Česku obrovská poptávka po volných IT specialistech. Zahraniční i české firmy tu loví ty nejlepší, a tak je stále těžší najít volného ajťáka. I přes tento problém ale hledací mánie neutichá. Je tu snad nějaká výjimečná generace výborných a nadaných vývojářů, že je o ně takový boj právě zde? Na všem je trochu pravdy. Firmy ze západní Evropy a Ameriky loví u nás, my zase lovíme ve zbytku východní Evropy.

Každopádně právě proto, že IT projektů přibývá, IT specialista je ceněný odborník, který se nemusí bát o práci, ale naopak se snaží chránit před útoky recruiterů různých firem a personálních agentur. Není výjimkou, že kandidáti, kteří mají na LinkedIn viditelný atribut „Open to work“ mají i desítky e-mailových pracovních nabídek týdně, a několik telefonátu denně. Proto se není čemu divit, že si často tento atribut zobrazí, a ve chvíli kdy zjistí jakou lavinu reakcí to vyvolává, ho hned zase skryjí. Ti zkušenější si už zobrazují tento atribut nikoliv veřejně, ale pouze pro recruitery, které mají zakoupený profi Linkedin recruiter.

Můžeme také pozorovat, že společnosti které pořádají rekvalifikační IT kurzy, mají vyprodané termíny hodně dopředu a to i přesto, že tyto kurzy nejsou právě levné. Zkrátka IT projektů přibývá, a rozdíl mezi počtem otevřených IT pozic a množstvím IT specialistů, zdá se, stále roste. Doufejme, že se jednoho dne dožijeme situace, kdy budeme mít dostatek IT specialistů k dispozici, abychom mohli tomuto velmi rychle rostoucímu oboru pomoci držet krok se západním světem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..